STREFA ECON

portal Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu

Podcasty

Obrazek z napisem "Podcasty". W rozmytym tle mikrofon z wyraźnym symbolem fal radiowych - symbol podcastu.

Lubimy rozmawiać na wiele tematów – od szeroko pojętej ekonomii, przez marketing po psychologię biznesu (i wiele, wiele więcej). Rozmawiamy zarówno z przedstawicielami świata nauki, jak i praktykami, czerpiąc od nich to, co najlepsze – wiedzę i doświadczenie.

 

Najnowszy odcinek:

  • dr Lidia Chylewska-Barakat – Poradnik antykryzysowy: jak wspierać osobę w kryzysie psychicznym i nie zapomnieć o samym sobie? (Posłuchaj)

Pozostałe odcinki:

  • dr hab. Damian Walczak, prof. UMK – Świat finansów i ubezpieczeń, czyli jak bezpiecznie żyć (Posłuchaj)
  • dr hab. Tomasz Kruszewski, prof. UMK – O zaburzeniach psychicznych, powodach ich coraz częstszego występowania,  drogi do zawodu psychologa oraz wadach samodiagnozowania (Posłuchaj)
  • dr hab. Rafał Moczkodan, prof. UMK – O kreatywności, jej istocie ewolucji, inspiracji, treningu, pewności siebie, blokadach twórczych oraz idei „good enough” (Posłuchaj)
  • Paweł Tkaczyk ( autor „Grywalizacji”, „Zakamarków marki”, „Narratologii”, prowadzi firmę doradzającą markom w kwestiach storytellingu i grywalizacji) – O prowadzenia własnej działalności gospodarczej, storytellingu,  świadomym budowaniu własnej marki osobistej, autentyczności i roli marketingu (Posłuchaj)
  • Tomasz Gordon ( wykładowca, trener biznesu, autor książek – m.in.  „Nowa szkoła zarządzania”) – O zawodzie coacha, jego złej sławie, odróżniania tych wykwalifikowanych od amatorów, tego co mogą nam zaoferować, definicji prawdziwego lidera, wpływie przeżyć ze szkolnej ławki na relacje z przełożonymi i inteligencji emocjonalnej (Posłuchaj)
  • dr hab. Elżbieta Kruszyńska, prof. UMK – O wystąpieniach publicznych, roli przygotowania, tremie, stresie, wpadkach, zmianach wynikających z mediów społecznościowych i wartości takiej umiejętności na rynku pracy (Posłuchaj)
Skip to content