STREFA ECON

portal Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu

Prawie 800 tysięcy ludzi rocznie umiera z powodu samobójstwa – oznacza to, że średnio jedna osoba w ciągu 40-stu sekund odbiera sobie życie. Przyczyn prowadzących do takiego zachowania jest wiele, a jako jedną z nich możemy wyodrębnić kryzys psychiczny, spowodowany także pracą. W najnowszym odcinku naszego podcastu rozmawiamy z dr Lidią Chylewską-Barakat. 

Czym jest zatem kryzys psychiczny? Jak może się on objawiać? W jaki sposób możemy wspierać osobę go przechodzącą, a zarazem zachować energię? Gdzie jest granica pomagania innym i dbania o swoje zdrowie? Na te i inne podobne pytania znajdziecie odpowiedź w najnowszym odcinku, powstałym we współpracy z dr Lidią Chylewską-Barakat.
dr Lidia Chylewska-Barakat – stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie psychologii uzyskała w 2001 roku w Instytucie Psychologii UAM w Poznaniu. Jest psychotraumatologiem, terapeutą Analizy Transakcyjnej, Somatic Experience, Nueroafektywnego Modelu Relacyjnego (NARM) oraz certyfikowanym psychologiem rodzinnym a także pracownikiem naukowo-dydaktycznym Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu. Specjalizuje się w interwencji kryzysowej, terapii traum złożonych I prostych, zaburzeń lękowych, zaburzeń osbowości, zaburzeń kontroli emocji oraz depresji.

Udostępnij

Skip to content